
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 750 pF |
| Voltage Rating (DC) | 5.6 V |
| Length | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 4 V |
| Packaging | Reel |
| Depth | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Max Voltage Rating (DC) | 5.6 V |
| Clamping Voltage | 18 V |
| Varistor Voltage | 8.5 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 4 V |
| Max Surge Current | 30 A |
| Clamping Current | 1 A |
| Voltage Tolerance | 20 % |
| Schedule B | 8533400080 |
| Surge Energy Rating | 100 mJ |
| Peak Surge Current | 30 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
